Автор:
Ангел Павлов
събота 6 юни 2026 11:51
събота, 6 юни 2026, 11:51
СНИМКА: БНР
Размер на шрифта
Жители на Кюстендил се включиха в националната доброволческа инициатива „Да изчистим България заедно“. Тази година почистването беше организирано в района на язовир „Дренов дол“. От Областната администрация и Общината в Кюстендил призоваха гражданите да отделят време за инициативата, като почистят пространството около домовете си или се включат в организирани групи.
Кампанията е част от инициативата „Седмица на бъдещето“, насочена към устойчивото развитие, опазването на природата и активното гражданско участие. За участниците бяха осигурени чували и ръкавици, а събраните отпадъци се извозваха от общинското предприятие „Чистота“.
В кампанията участваха областният управител Атанас Гергинов, кметът на Кюстендил Огнян Атанасов, представители на общинската администрация, общински съветници, организации и доброволци.
Доброволците се натъкнаха на множество мъртви риби край язовира. Кметът Атанасов заяви, че замърсяване не е установено, водата е изследвана, а причината е свързана с високите температури.
По публикацията работи: Боряна Кърпачева
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!