От деня

Новина

Задържаните за корупция двама бивши сръбски министри остават в ареста

понеделник, 4 август 2025, 05:48

Задържаните за корупция двама бивши сръбски министри остават в ареста

Размер на шрифта

Съд в Белград остави в ареста двама бивши министри и още 11 души, заподозрени в корупционни престъпления, довели до ощетяване на бюджета на Сърбия с над 115 милиона долара.
Бившите министри - на търговията и на транспорта, подадоха оставки след срутването през ноември миналата година на бетонна козирка на жп гарата в Нови Сад.
Инцидентът отне живота на 16 души и предизвика серия от антиправителствени протести с искане за водене на ефективна борба с корупцията и провеждане на предсрочни парламентарни избори.

По публикацията работи: БНР екип

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!