Новина
Прокуратурата в Перник повдигна обвинение на шофьорка с 3,31 промила алкохол в кръвта
неделя 17 август 2025 13:19
неделя, 17 август 2025, 13:19
Размер на шрифта
Районна прокуратура в Перник повдигна обвинение на 52-годишна жена, която шофирала по улиците в града с 3,31 промила алкохол в кръвта, посочват от пресцентър на прокуратурата.
На 15 август е спряна за проверка, като е било установено наличие на алкохол в издишания от водача въздух. Лицето, управлявало лекия автомобил, дало кръвна проба за изследване. Извършено е експертно изследване на кръвната проба, което констатира 3,31 промила алкохол в кръвта на обвиняемата.
Установено е, че тя е била осъждана, като ѝ е било наложено наказание лишаване от свобода за срок от 7 месеца, чието изпълнение е отложено с изпитателен срок от 3 години. Със същия съдебен акт ѝ е наложено и наказание лишаване от право да управлява МПС за срок от 18 месеца.
Задържана е за 72 часа, като предстои внасяне в Районен съд - Перник на искане за вземане на мярка за неотклонение задържане под стража.
По публикацията работи: БНР екип
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!