понеделник 14 август 2023 10:58
понеделник, 14 август 2023, 10:58
Доц. Дорина Асенова
СНИМКА: Ани Петрова
Размер на шрифта
"Бяхме убедени в правотата си, защото такъв цирк не знам дали някой някога е виждал в Софийския университет по време на общо събрание на факултет. Ще се борим за правата си. Подали сме жалба и в Административния съд".
Това каза пред БНР доц. Дорина Асенова, която участва в конкурса за декан на Медицинския факултет на Софийски университет.
Тя допълни, че студенти са били въвлечени в осигуряването на подходящото мнозинство за избора на проф. Любомир Спасов отново за поста:
"Това беше най-грозното в цялото общо събрание. Изборите при студентите бяха проведени така, че да има само негови поддръжници. Аз не си разреших лукса да водя пропаганда сред студентите, за мен това е нечестно и нередно".
В предаването "12+3" доц. Асенова подчерта, че "борбата не е лична, нещата са принципни":
"След нас този факултет трябва да остане, да се спазват правилата, да се върнем към нормалния начин на избори, на работа, на разбирателство. Важно е изборите да бъдат проведени честно и законно".
По думите ѝ - трябва да има държавна доктрина за развитие на здравеопазването.
"Откакто аз работя, непрекъснато нещо се прави в това здравеопазване и нищо не стига докрай. Няма как да няма проблем в държавните болници в провинцията, тъй като няма условия за работа, заплатите са изключително ниски, няма с какво да задържим младите кадри. Здравеопазването трябва да бъде устроено по друг начин".
Интервюто на Диана Янкулова с доц. Дорина Асенова в предаването "12+3" можете да чуете в звуковия файл.
По публикацията работи: БНР екип
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!