четвъртък 24 август 2023 16:25
четвъртък, 24 август 2023, 16:25
Кирил Вътев
СНИМКА: mzh.government.bg
Размер на шрифта
Няма нужда хората да се притесняват и да се презапасяват с олио, защото не се очаква да има липса на пазара, заявиха производители след среща днес с министъра на земеделието Кирил Вътев.
Министърът заяви от своя страна, че в складовете на преработвателите има достатъчно олио:
"В момента има твърде много олио в складовете на преработвателите и те нямат възможност да изкупуват всичкия слънчоглед. Ще видим какво ще стане след 15 септември - дали ЕС ще удължи забраната за внос на определени стоки, сред които и слъчогледът".
По публикацията работи: БНР екип
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!