Новина
Шефът на НЗОК Станимир Михайлов поиска да бъде освободен от поста
сряда 17 април 2024 07:18
сряда, 17 април 2024, 07:18
Размер на шрифта
Управителят на Здравната каса Станимир Михайлов е подал молба да бъде освободен от поста, стана ясно от думите на председателя на парламента Росен Желязков. Той предложи на депутатите точката с оставката му да бъде първа за деня. Това предизвика бурна реакция от парламентарните групи и най-вече в ПП-ДБ, които мотивираха реакцията си с това, че Здравната каса ще остане без управител.
На 29 юли Михайлов беше избран за управител на НЗОК с гласовете на ГЕРБ-СДС, ПП-ДБ и ДПС. През ноември бе избран неговият заместник- проф. Момчил Мавров, по предложение на ГЕРБ, но след скандал и без подкрепата на ПП-ДБ.
Ден по-късно двамата подадоха оставките си, които обаче не бяха приети от Народното събрание.
По публикацията работи: БНР екип
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!