Новина
Десетки хора протестират заради промяната на движението в района на НДК
вторник 7 май 2024 16:11
вторник, 7 май 2024, 16:11
Размер на шрифта
Десетки хора се събраха на протест тази вечер в центъра на София.
Недоволните протестират на кръстовището на булевардите "Фритьоф Нансен" и "Патриарх Евтимий".
Причината е промяната в паркирането и движението в района въведена от Столична община.
Един от недоволните е Антон, който живее в района и има бизнес на метри от мястото на протеста:
"Ще се създадат адски много проблеми с паркирането и за живущите, и за хората, които идват в центъра на столицата. Тук елементарно го показваме - при двупосочно движение на "Нанасен" и паркиране на заден ход, де факто остава една лента, която няма да може да се използва, когато човек иска да паркира или в елементарния случай - когато иска да си остави багаж или да си свали детето с количка – спираш, отваряш вратата и в ляво е велоалеята. Много са нещата, които не са доизмислени".
По публикацията работи: БНР екип
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!