Новина
Продължават протестите в София заради новата организация на движение по ул. "Фритьоф Нансен"
петък 10 май 2024 16:10
петък, 10 май 2024, 16:10
СНИМКА: Мария Костова
Размер на шрифта
За поредна вечер граждани излязоха на протест в центъра на столицата и блокираха кръстовището на булевард "Патриарх Евтимий" и улица "Фритьоф Нансен".
Недоволството е заради въвеждането на нова организация на движение в района. Един от протестиращите - Васил Казаков, заяви пред БНР, че са премахнати инвалидни места за паркиране:
"Една жена, която е съседка - малко по-надолу на "Патриарха" живее в момента, тя има трима внуци и дъщеря инвалид, а и двете паркоместа, които са при тях, ги няма вече, няма къде да спира колата си. Как да разтоварва дъщеря си и внуците си?
Ще протестираме още, докато има решение. Това, което молим ние - да се разговаря и да се спрат нещата в някакъв вариант, който не е краен".
Намеренията на протестиращите са акцията да продължи до 20:00 часа, като ще се пропускат тролеите от градския транспорт в едното от платната на булеварда. На място има полиция.
Все още не е въведено обявеното двупосочно движение по "Фритьоф Нансен".
Протестиращите поискаха оставката на столичния кмет Васил Терзиев.
Недоволните обявиха, че ще се съберат отново на протест в понеделник.
СНИМКА: Мария Костова
Днес на извънредно заседание на транспортната комисия на Столичния общински съвет реорганизацията на движението в района беше обсъдена за пореден път, като в дискусиите се включиха както привърженици, така и противници на промените.
Снимки: Мария Костова
По публикацията работи: БНР екип
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!