От деня

Новина

ПП заявиха, че ще останат опозиция в 50-ото Народно събрание

Размер на шрифта

В 50-то Народно събрание не виждаме условия за формиране на проевропейско, антикорупционно правителство и потвърждаваме, че ще бъдем конструктивна опозиция. Това се казва в позиция на "Продължаваме промяната", публикувана  след заседание на Националния съвет на формацията в социалната мрежа.
"След като ГЕРБ се провалиха със съставянето на правителство за седми път, сега отговорността е на втората полическа сила", допълват от ПП.
По-рано през деня от "Демократи за силна България" предложиха ПП - ДБ да поискат третия мандат, с който да бъде направен опит за съставяне на "технически кабинет".
"Няма да изненадваме нашите избиратели. Ще се борим да върнем доверието с последователност и принципност", написа съпредседателят на ПП Кирил Петков  във Фейсбук след заседанието на формацията.

По публикацията работи: БНР екип

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!