неделя 7 юли 2024 16:10
неделя, 7 юли 2024, 16:10
Размер на шрифта
В 50-то Народно събрание не виждаме условия за формиране на проевропейско, антикорупционно правителство и потвърждаваме, че ще бъдем конструктивна опозиция. Това се казва в позиция на "Продължаваме промяната", публикувана след заседание на Националния съвет на формацията в социалната мрежа.
"След като ГЕРБ се провалиха със съставянето на правителство за седми път, сега отговорността е на втората полическа сила", допълват от ПП.
По-рано през деня от "Демократи за силна България" предложиха ПП - ДБ да поискат третия мандат, с който да бъде направен опит за съставяне на "технически кабинет".
"Няма да изненадваме нашите избиратели. Ще се борим да върнем доверието с последователност и принципност", написа съпредседателят на ПП Кирил Петков във Фейсбук след заседанието на формацията.
По публикацията работи: БНР екип
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!