От деня

Репортаж

Жителите на с. Павелско в готовност да блокират пътя Смолян - Пловдив заради воден режим

четвъртък, 22 август 2024, 14:38

с. Павелско

с. Павелско

СНИМКА: Радостина Чернокова

Размер на шрифта

Жители на чепеларското село Павелско се събраха в центъра, за да заявят протестна готовност за блокада на пътя Смолян - Пловдив в неделя заради безводието.
Около 800 души в родопското село са на драстичен воден режим от дни. Хората нямат вода от 10 до 18 ч и вечерта от 22 до 6 сутринта. В най-горещите дни е било обявено бедствено положение, заради многото аварии и маловодието. 
Необходима е цялостна подмяна на довеждащия водопровод до водоемите и на вътрешна водопреносна мрежа, каза кметът на Павелско Атанас Станков. По думите му има изготвен проект от община Чепеларе.
Хората са гневни на институциите, заради проблема с водата и в неделя излизат на протест на главния път Смолян – Пловдив.
Какви мерките е предприело ВиК дружеството сподели кметът Атанас Станков.
Кметът на Павелско застава на 100% зад протеста на жителите на селото в неделя.
Подробности чуйте в звуковия файл.

с. Павелско

СНИМКА: Радостина Чернокова

По публикацията работи: БНР екип

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!