От деня

Новина

Н. Савов: Подобрява се работата на Завода за преработване на отпадъците в София

вторник, 10 декември 2024, 08:36

Н. Савов: Подобрява се работата на Завода за преработване на отпадъците в София

СНИМКА: БГНЕС

Размер на шрифта

Подобрява се работата на Завода за преработване на отпадъците в София, увери директорът Николай Савов. За последните три месеца са рециклирани материали колкото за три години назад.
За една година са спестени 3 милиона лева, като са прекратени договорите с посредниците:
ората, които бяха ангажирани преди години в отделянето на рециклируемите материали, ние ги назначихме, но вече без посредничество на определена фирма, а директно през едно от дружествата на Столична община. Същите хора, със същите заплати и резултатите са повече от показателни.
В резултат на това, разбира се, и стабилизацията на завода продължи. Работи и нямаме някакви притеснения, които са свързани с неговата работа", посочи Савов.
Продължава изхвърлянето на биологични отпадъци в кофите за битови отпадъци, алармира Николай Савов. За това е сезирана и прокуратурата.

По публикацията работи: БНР екип

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!