От деня

Новина

Обстановката в Габрово се нормализира, но все още стотици абонати са без ток

неделя, 29 декември 2024, 05:50

Среща на служебния министър на енергетиката с габровци, 28 декември 2024 г.

Среща на служебния министър на енергетиката с габровци, 28 декември 2024 г.

Размер на шрифта

Постепенно се нормализира обстановката в Габрово, след като падналият в района мокър сняг причини аварии по електропреносната мрежа и затрудни придвижването по пътищата.
Все още обаче - вече пети ден, стотици абонати са без ток, част от тях нямат и вода. Усложнената ситуация предизвика гнева на хората и спонтанен протест в града вчера. На място пристигна министърът на енергетиката Владимир Малинов. Той обяви, че ощетените абонати ще бъдат компенсирани.
КЕВР е започнала проверка на всички електроразпределителни дружества, стана ясно от вчерашния брифинг на министъра.

По публикацията работи: БНР екип

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!