Новина
Обстановката в Габрово се нормализира, но все още стотици абонати са без ток
неделя 29 декември 2024 05:50
неделя, 29 декември 2024, 05:50
Среща на служебния министър на енергетиката с габровци, 28 декември 2024 г.
Размер на шрифта
Постепенно се нормализира обстановката в Габрово, след като падналият в района мокър сняг причини аварии по електропреносната мрежа и затрудни придвижването по пътищата.
Все още обаче - вече пети ден, стотици абонати са без ток, част от тях нямат и вода. Усложнената ситуация предизвика гнева на хората и спонтанен протест в града вчера. На място пристигна министърът на енергетиката Владимир Малинов. Той обяви, че ощетените абонати ще бъдат компенсирани.
КЕВР е започнала проверка на всички електроразпределителни дружества, стана ясно от вчерашния брифинг на министъра.
По публикацията работи: БНР екип
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!