Новина
Завеждащият консулската ни служба в Стокхолм се е качил на кораба "Вежен"
събота 1 февруари 2025 10:48
събота, 1 февруари 2025, 10:48
Министърът на външните работи Георг Георгиев
Размер на шрифта
Завеждащият консулската служба в Стокхолм се е качил на кораба "Вежен", съобщи министърът на външните работи Георг Георгиев.
По думите му консулът през цялото време е контактувал с капитана, и с екипажа. Георгиев повтори, че екипажът на плавателния съд не е "рестриктиран" и няма предприети мерки спрямо него.
"Не сме изпускали нито за момент ситуацията от поглед", обясни министърът.
Припомняме, че корабът "Вежен", плаващ под малтийски флаг, се разследвапо подозрение в саботаж заради повреда на оптичен кабел в шведските водина Балтийско море.
В петък председателят на ДАНС Пламен Тончев заяви, че към момента няма данни, които да са в полза на изведена хипотеза за саботаж, но продължава да се работи във връзка със задържането на кораба "Вежен".
Норвежкият товарен кораб с изцяло руски екипаж, който бе заподозрян, че е повредил оптичен кабел в Балтийско море, беше освободен от властите на Норвегия, след като не бе открита връзка с инцидента, съобщи късно снощи полицията на страната, цитирана от Ройтерс.
По публикацията работи: БНР екип
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!