От деня

Новина

Детето от Ботевград е било докарано в "Пирогов" в състояние, несъвместимо с живота

събота, 3 май 2025, 17:03

Детето от Ботевград е било докарано в "Пирогов" в състояние, несъвместимо с живота

СНИМКА: Ани Петрова

Размер на шрифта

Лекарите от "Пирогов" са се опитали безуспешно да реанимират детето от Ботевград, което е било докарано в състояние, несъвместимо с живота, обясни пред "Хоризонт" директорът на спешната болница д-р Валентин Димитров.
Около обед пред болницата възникна напрежение между роднините на починалото дете и лекарите, което доктор Димитров определи като "емоционално оправдано".
Напрежението е възникнало, след като лекарите от Детската клиника по интензивно лечение са уведомили родителите, че детето им е починало.
Няма физически пострадали медици, но са били обиждани, обясни д-р Димитров. По думите му, това е разбираемо заради мъката на родителите.
Директорът потвърди, че има и счупен прозорец в клиниката. Ситуацията е овладяна след намесата на охраната и пристигналите на място полицаи. 
След като обстановката се успокоила, родителите не са поискали аутопсия и тялото на детето е било освободено за погребение в Ботевград. 

По публикацията работи: БНР екип

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!