Новина
Липсата на достатъчна ангажираност на младите хора е една от причините за т.н. "локали", заяви спортният министър
събота 24 май 2025 13:58
събота, 24 май 2025, 13:58
На сн. /отляво на дясно / Радослав Петров- кмет на град Батановци, кметът на Перник Станислав Владимиров и министърът на младежта и спорта Иван Пешев
СНИМКА: Елена Тамакярска
Размер на шрифта
Липсата на достатъчна ангажираност в свободното време на младите хора е една от причините за т.н. "локали", заяви пред журналисти в Батановци министърът на младежта и спорта Иван Пешев.
Министър Пешев подчерта, че Министерството на младежта и спорта съвместно с МВР работи за системна превенция на насилието и нарастващата агресия сред младите хора.
"Локалите" са изключително тревожно явление, което наблюдаваме през последните месеци в големите градове и съществена роля в борбата срещу тях могат да имат и младежките центрове, които трябва да бъдат изградени по Плана за възстановяване и устойчивост", каза министърът и посочи, че именно в такъв тип институции младите хора ще бъдат ангажирани през свободното си време.
Той гостува днес в Перник за честването на 24 май, а по- късно в Батановци откри турнира по силов трибой "Батановска сила", който се организира за 22-ри пореден път.
"Спортът също е превенция срещу насилието, защото спортът е дисциплина, спортът е здраве, спортът е възпитание", добави министърът.
По публикацията работи: БНР екип
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!