От деня

Новина

Тръмп: Ако "Хамас" пусне заложниците, ще им се случат хубави неща. Ако не – ще бъде неприятно

събота, 6 септември 2025, 04:53

Последовател на палестинското движение "Хамас".

Последовател на палестинското движение "Хамас".

СНИМКА: АП/БТА

Размер на шрифта

Американският президент Доналд Тръмп каза, че вероятно броят на загиналите израелски заложници, задържани в плен от групировката "Хамас" се е увеличил.
Пред журналисти Тръмп изтъкна, че Вашингтон води "задълбочени преговори" с групировката на фона на новата израелска офанзива:
"Призоваваме да пуснат хората веднага. Ако това стане, ще им се случат много хубави неща. Ако не – трудна ситуация, ще бъде неприятно. Имате над 20 души и около 38 мъртви, чиито родители си ги искат така, сякаш са живи. Но има и много загинали, които са част от сделката, 20 мисля, някои – загинали наскоро или поне така дочувам".
Тръмп  няколко пъти смени броя на загиналите заложници по негови данни. По последни информации в Газа са държани в плен 47 души, за 25 от тях израелската армия твърди, че са мъртви.
Вчера израелската армия обяви, че се прицелва във високите сгради в град Газа, а малко след заповед за евакуация срина  със земята 12-етажно здание, около което са били разположени палатки на бежанци.
Като причина за действията си Израел сочи факта, че сградите са използвани от терористите от Хамас.

По публикацията работи: Антоний Димов - Радио Шумен

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!