Новина
Кметът на Карнобат обяви частично бедствено положение в района заради пожар
сряда 10 септември 2025 21:52
сряда, 10 септември 2025, 21:52
Размер на шрифта
Кметът на община Карнобат Георги Димитров обяви частично бедствено положение на територията на общината, поради възникнал пожар в землищата на селата Екзарх Антимово, Добриново, Смолник и Житосвят.
Обстановката е усложнена от силния вятър. За момента няма опасност за населените места, каза Димитров:
"Фронтът е огромен. аз съм на 20 метра от огъня. Гори на няколко ръкава. Значи, при мен тука е един, на 500 метра напред"- втори, в далечината се вижда трето огнище, пресечена местност и може би около десетина километра е фронтът.
Засега няма опасност за населените места. Това правят пожарникарите, полагат сили момчетата, но огромен е пожарът, много голям. Може би най-големият за това лято".
Подробности чуйте в звуковия файл.
По публикацията работи: Деница Каменова
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!