От деня

Новина

Осигурена е чиста питейна вода за училището и детската градина в Брезник

петък, 12 септември 2025, 10:32

Осигурена е чиста питейна вода за училището и детската градина в Брезник

СНИМКА: Елена Тамакярска

Размер на шрифта

Осигурена е чиста питейна вода за училището и детската градина в град Брезник, съобщи ресорният зам. кмет Мария Добревска и увери, че въпреки кризата и въведените ограничения за ползването на водата от язовир "Красава" няма отписали се заради безводието ученици.
Учебната година ще започне нормално на територията на общината. В основното училище в село Ноевци няма проблем с качеството на водата. За училището в Брезник е осигурена чиста питейна вода, която ще бъде доставяна ежедневно от ВиК-Перник.
"Тази вода, която ще зарежда ВиК- Перник ще бъде за миене на ръцете на децата. Тя също става и за пиене, но освен нея сме осигурили и бутилирана вода, която ръководството на училището ще прецени по какъв начин да я разпредели. Когато свърши тази бутилирана вода ще зареждаме отново. Подали сме заявление до Държавна агенция "Държавен резерв". Очакваме от там също да получим вода всеки момент. Така че питейна вода е осигурена.  Същото важи и за детска градина "Брезица", каза зам. кметът Мария Добревска.
375 ученици се обучават в средно училище "Васил Левски" в Брезник, първокласниците са 35. Около 150 са децата в детската градина. Заради извършения това лято ремонт учебната година в детска градина "Брезица" ще бъде открита на 23 септември.
Отлагането с една седмица е необходимо, за да може да бъде върнато и обезопасено изнесеното заради ремонта оборудване в детското заведение, добави Добревска.

По публикацията работи: Mariya Dimitrova-Pişo

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!