неделя 14 септември 2025 02:00
неделя, 14 септември 2025, 02:00
Размер на шрифта
В Плевен на 15 септември в залите на ХГ „Илия Бешков” се открива втората обща изложба на Сдружение "Фото Художници". Със свои работи в нея участват 14 фотографи - редовни и асоциирани членове от страната и чужбина.
„В кадър“ са нарекли изложбата си авторите. Фотографът изрязва от обкръжаващия го свят нещо, което е интересно по негово мнение и го показва на зрителите чрез своите изобразителни средства, с уменията си да борави с изображенията.
"Във втората обща изложба на сдружение „Фото Художници” ще се потопим в техния свят", се казва в поканата към плевенчани и гости на града. Любомир Бенковски - Бенджи е добре познат фотожурналист, сега е и председател на плевенското Сдружение "Фото Художници":
"Това е втората обща изложба на сдружението. Участват 14 автори, но представените фотографи са общо 70".
Репортаж на Латинка Светозарова чуйте в звуковия файл.
По публикацията работи: Виолита Ашикова
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!