Българин изкачи връх Манаслу в Хималаите

петък, 26 септември 2025, 19:15

Георги Колевичин

Георги Колевичин

СНИМКА: Фейсбук профил

Размер на шрифта

Георги Колевичин изкачи връх Манаслу в Непал. Това съобщават от Община Разлог, откъдето е родом мъжът. Той е стъпил на върха в 6 часа на 25 септември. Миналата година е бил на връх Ленин в Киргизстан.
По предварителен план изкачването на Манаслу е трябвало да бъде в края на месеца, но се е отворил добър прозорец от време и се е наложило атаката да е с около седмица по-рано.
В момента българинът е в Базовия лагер и след 2 - 3 дни възстановяване ще потегли на няколкодневен трекинг до Катманду.
Пред БНР Колевичин каза, че има панорамно видео от връхната точка на Манаслу, което ще публикува в следващите дни.

По публикацията работи: Stoimne Pavlov

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!