От деня

Новина

Министър Иван Иванов:

Националният борд по водите цели до края на годината водният режим в Плевен да остане само през нощта

вторник, 30 септември 2025, 13:04

Националният борд по водите цели до края на годината водният режим в Плевен да остане само през нощта

Размер на шрифта

Националният борд по водите си е поставил за цел до края на годината да бъде направено така, че режимът на водата в Плевен да остане само през нощта, потвърди министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов. Той определи като спекулация информациите, че във Велико Търново ще бъде обявен воден режим:
"Времето за водоподаване се увеличи с два часа дневно. Това е в резултат на усилията, които се положиха в изминалите седмици.
Държа да подчертая, че това е стъпка към стабилизиране на ситуацията в Плевен, а темповете на работа остават високи, защото крайната цел до края на годината да остане само нощен режим. Очакванията за запушването на тези аварии, за отстраняването на авариите и доставянето на нови количества вода са реални. Срещата в областна управа е, че не трябва да има никакво отпускане. Екипите на ВиК холдинга направиха много и сега действията започват да дават резултат, на практика.
Водните количества, добивани от регионалните водоизточници, като кладенци в Долна Митрополия са удвоени в сравнение с месец август и от 120 литра в секунда в момента в тези кладенци постъпват 240 литра в секунда във водопреносната мрежа на града.
В експлоатация е пуснат и реконструираният Ясенски канал, да разсеем едни грозни внушения, че Велико Търново ще остане без вода, което също е изключително тежка спекулация и насаждане на страх в населението".

По публикацията работи: Mariya Dimitrova-Pişo

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!