От деня

Новина

През следващите 6 месеца в храма в с. Долни Богров ще служат двама свещеници

Храмът в  Долни Богров

Храмът в Долни Богров

Размер на шрифта

През следващите 6 месеца в храм "Свети Теодор Стратилат" в село Долни Богров край София ще служат двама свещеници. Отец Янко Китанов, който работи в енорията повече от 40 години, и новоназначеният свещеник отец Георги Николов, за чието отстраняване с подписка настояха 700 жители на селото, ще работят по предварително изготвен график.
За това са се договорили представители на Инициативния комитет на село Долни Богров и българският  патриарх Даниил.
Кметицата на район "Кремиковци", на чиято територия се намира селото – Лилия Донкова, е участвала в срещата с патриарх Даниил:
"Патриархът предложи като компромисен вариант в рамките на 6 месеца, нещо като изпитателен срок, да служат и двамата - и отец Георги, и отец Янко, като се редуват. Една седмица единият, една - другият".
Патриарх Даниил не се е  съгласил с искането на протестиращите жители на село Долни Богров отец Георги да бъде отзован или сменен от друг отец, който да служи заедно с отец Янко. 
Донкова допълни, че ако жителите на селото не се съгласят с предложеното от патриарха и продължат да протестират, тя ще застане зад тях. 

По публикацията работи: Kostadín Atanásov

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!