От деня

Новина

И последната испанка от флотилията "Сумуд" се завърна у дома

Риго Рейес на летище "Барахас" в Мадрид, 13 октомври 2025 г.

Риго Рейес на летище "Барахас" в Мадрид, 13 октомври 2025 г.

Размер на шрифта

Испанката Рейес Риго, която беше арестувана в Израел, се завърна в Мадрид. Тя е последната активистка, която беше на борда на Глобалната флотилия "Сумуд".
Риго беше обвинена от израелската прокуратура в нападение над служител на затвора, за което трябваше да плати глоба от 2600 евро. Освен нея в Испания се завърнаха още петима испански граждани, които бяха част от на Флотилията на свободата, прехваната от израелските власти миналата седмица. Те бяха посрещнати с аплодисменти от група хора, носещи палестински знамена и транспаранти в подкрепа на палестинския народ.
В събота се завърнаха други трима души. Така общо 57 испански граждани, които бяха арестувани в Израел, вече са на родна територия. След завръщането си активистите разказаха, че са били бити, влачени и връзвани, след като са били свалени от корабите с хуманитарна помощ за Газа.

По публикацията работи: Γκεργκάνα Τσέκοβα

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!