От деня

Новина

В София започва Green Transition Forum 6.0

понеделник, 1 юни 2026, 07:47

В София започва Green Transition Forum 6.0

СНИМКА: dir.bg

Размер на шрифта

Green Transition Forum 6.0 започва днес в София.

Очаква се в рамките на шестото издание на форума да бъде подписан координиран призив за радикално ускоряване на структурните реформи в Европейския съюз.

На откриването събитието, посветено на бъдещето на Европа като конкурентоспособна, иновативна и сигурна територия, ще участва президентът Илияна Йотова.

Участие ще вземат и Йесика Русвал, комисар по околна среда, устойчивост на водните ресурси и конкурентоспособна кръгова икономика, и българският еврокомисар Екатерина Захариева, която е с ресор "Стартиращи предприятия, научни изследвания и иновации". Участници във форума са още бившият италиански премиер Енрико Лета, както и Нобеловият лауреат за икономика за 2005 г. проф. Филип Агийон.

Green Transition Forum 6.0 се утвърждава като единствената платформа в източноевропейска столица, която събира на едно място нобелови лауреати, бивши премиери, водещи икономисти, европейски комисари, инвеститори и индустриални лидери в контекста на спешната необходимост от дълбоки реформи. Събитието се организира от Dir.bg.

СНИМКА: Организаторите

По публикацията работи: Георги Николов

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!