Автор:
Даниел Инков
сряда 3 юни 2026 09:46
сряда, 3 юни 2026, 09:46
СНИМКА: БТА
Размер на шрифта
Народното събрание почете с минута мълчание паметта на народния представител Любен Дилов. За кончината му съобщи от парламентарната трибуна депутатът Тома Биков в началото на пленарното заседание.
Той подчерта, че Дилов е избран за депутат и в настоящия парламент, но неговият принос към българското общество надхвърля политическата му дейност. Биков изтъкна още чувството за хумор и самоиронията, които Любен Дилов внасяше в работата на парламента:
"Той беше от хората, които караха тази зала понякога да не се взема толкова насериозно, и мисля, че този негов дух и стил трябва да бъдат запазени не само в сегашния парламент, а и в следващите парламенти. Когато се взимаме прекалено насериозно, да си спомним за него и да гледаме на живота малко по-ведро. Любо Дилов не обичаше мълчанието, но въпреки това аз ще си позволя да поискам минута мълчание в негова памет", каза Тома Биков, след което депутатите запазиха минута мълчание.
По публикацията работи: Виктория Димитрова
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!