От деня

Новина

Глобиха младеж от Вълчедръм, самокатастрофирал с кола

сряда, 10 юни 2026, 14:29

Глобиха младеж от Вълчедръм, самокатастрофирал с кола

СНИМКА: Любо Андреев

Размер на шрифта

Полицаите от Вълчедръм установиха 16-годишен младеж, самокатастрофирал с лека кола. Автомобилът бил и с чужди регистрационни табели. Само за ден са открити три леки коли, нерегистрирани по законния ред.

На 16-годишния водач от Вълчедръм са съставени три акта по Закона за движение по пътищата. Полицаите му връчили призовка и предупредителен протокол. По случая е образувано досъдебно производство. Непълнолетният е открит вчера на улица "Освобождение" във Вълчедръм със самокатастрофирал автомобил.

При извършената проверка е установено, че 16-годишният водач е неправоспособен и е управлявал лекия автомобил с регистрационни табели, издадени за друго моторно превозно средство, уточняват от пресслужбата на полицията в Монтана.

Вчера униформените са установили още два автомобила нерегистрирани по законния ред. Те били със служебно прекратена регистрация. Единият е установен в брусарското село Дондуково, където автомобилът е управляван от жител на Белоградчик. Другият е спрян за проверка в село Долни Цибър, община Вълчедръм. Колата е била с плевенска регистрация, с шофьор от селото. На водачите са съставени актове.

По публикацията работи: Светлин Божков

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!