сряда 10 юни 2026 15:51
сряда, 10 юни 2026, 15:51
Тридневна кръводарителска акция започна в Ямбол
СНИМКА: Даниела Костова
Размер на шрифта
Тридневна кръводарителска акция започна днес в Ямбол. Тя се организира от регионалната структура на Българския Червен кръст и Кръвния център в областната болница "Св. Пантелеймон".
През миналата година в Ямбол са дарили кръв над 2500 души.
Радостина Иванова е редовен участник в кампаниите, дарява кръв вече пета година.
"Винаги съм била човек, който иска да помогне с каквото може."
Сред дарителите в първия ден на акцията се включи и председателят на Общинския съвет в Ямбол Антон Шиков:
"Аз знам защо се колебаят повечето хора - страхът от игли, страхът от кръв, страхът от зарази в болницата. Шест-седем-осем пъти мисля, че вече съм дарявал. Нищо подобно не ми се е случило. Така че съм жив пример да не се плашат."
Всеки ден в страната над 600 души се нуждаят от преливане на кръв по различни причини. В Ямбол дарителите през последните години се увеличават, посочи Добриела Праматарова от БЧК - Ямбол.
"В голяма степен може би това се дължи, че от години работим интензивно с ученици от горен курс 11-12 клас, за които предстои да вземат това важно решение."
Кръводарителската акция продължава до петък, като всеки желаещ може да дари кръв от 8:30 до 12:30 часа в Кръвния център на ямболската болница.
По публикацията работи: Георги Даскалов
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!