Автор:
Марина Цекова
четвъртък 11 юни 2026 11:56
четвъртък, 11 юни 2026, 11:56
Георги Георгиев
СНИМКА: БТА
Размер на шрифта
Активисти от гражданското движение БОЕЦ протестираха пред сградите на Висшия съдебен съвет и Министерския съвет с призив за незабавна смяна на състава на кадровия орган на съдебната власт и с искане за оставката на правителството.
Лидерът на движението Георги Георгиев заяви, че моделът "Борисов - Пеевски" продължава да управлява чрез назначения на хора на ГЕРБ и ДПС на всички нива в държавната власт.
"Нашите послания днес са към гражданите: хора, бъдете активни. Хора, няма компромиси. Компромисите ни въртят в този омагьосан кръг. Никакъв толеранс, никакъв кредит на доверие. Оставка!", заяви Георгиев.
По публикацията работи: Виктория Димитрова
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!