От деня

Новина

Глоби за апартаменти, незаконно отдавани в Барселона

Сграда в Барселона

Сграда в Барселона

СНИМКА: Pexels/AXP Photography

Размер на шрифта

Властите в Барселона разкриха 31 незаконни туристически апартамента в сграда в центъра на града. Предстои налагането на глоби от 60 000 до 600 000 евро.

Разследването е започнало по анонимен сигнал, в който се посочвало, че апартаменти се отдават нелегално на туристи. На последните етажи на сградата е разположен и хотел, който работи законно. При проверка на място инспектори са установили, че от пет нелицензирани апартамента само един е използван основно жилище. Останалите четири са функционирали като незаконни туристически жилища.

Други 19 лицензирани апартамента са били разделени, намалени от 60 квадратни метра на 30. Резултатът: 31 незаконни туристически апартамента в сградата. Общинският съвет е започнал седем процедури за налагане на санкции с глоби от 60 000 до 600 000 евро.

Проверяващите са установили два вида нарушения. Първото е незаконно ползване от туристи. Второто е нелицензиран вътрешен ремонт. Разрешенията за легални туристически апартаменти са отнети, защото са били разделени на части.

По публикацията работи: Мария Петрова

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!