Новина
Заловиха 4,7 тона хашиш в Гибралтарския проток
Трафикантите изхвърлят част от наркотика зад борда
неделя 14 юни 2026 02:19
неделя, 14 юни 2026, 02:19
СНИМКА: elpais.com
Размер на шрифта
Испанската гражданска
гвардия и Кралската мароканска жандармерия са конфискували над 4700 кг хашиш в
Гибралтарския проток.
Пратката е заловена след преследване по море и въздух. Операцията
е започнала след като е бил засечен подозрителен плавателен съд, често
използван от организации за трафик на наркотици, да се движи с висока скорост
през пролива, натоварен с бали хашиш.
След анализ на курса и траекторията му,
Гражданската гвардия е активирала съвместна операция с участието на ресурси от
Морската служба и Въздушната служба, докато сухопътни части са наблюдавали
потенциални точки за акостиране на лодката.
По време на
преследването екипажът започнал да изхвърля част от товара си в морето, за да
избяга от служителите на реда. След това трафикантите насочили лодката към
мароканския бряг, където обаче патрулни кораби на Кралската жандармерия са
блокирали всички възможни пътища за бягство.
В крайна сметка екипажът е изхвърлил общо 4777 килограма хашиш в морето и е успял да избяга. Наркотиците са събрани от служителите на реда.
По публикацията работи: Георги Налбантов
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!