От деня

Новина

Заловиха 4,7 тона хашиш в Гибралтарския проток

Трафикантите изхвърлят част от наркотика зад борда

неделя, 14 юни 2026, 02:19

Заловиха 4,7 тона хашиш в Гибралтарския проток

СНИМКА: elpais.com

Размер на шрифта

Испанската гражданска гвардия и Кралската мароканска жандармерия са конфискували над 4700 кг хашиш в Гибралтарския проток.

Пратката е заловена след преследване по море и въздух. Операцията е започнала след като е бил засечен подозрителен плавателен съд, често използван от организации за трафик на наркотици, да се движи с висока скорост през пролива, натоварен с бали хашиш.

След анализ на курса и траекторията му, Гражданската гвардия е активирала съвместна операция с участието на ресурси от Морската служба и Въздушната служба, докато сухопътни части са наблюдавали потенциални точки за акостиране на лодката.

По време на преследването екипажът започнал да изхвърля част от товара си в морето, за да избяга от служителите на реда. След това трафикантите насочили лодката към мароканския бряг, където обаче патрулни кораби на Кралската жандармерия са блокирали всички възможни пътища за бягство.

В крайна сметка екипажът е изхвърлил общо 4777 килограма хашиш в морето и е успял да избяга. Наркотиците са събрани от служителите на реда.

По публикацията работи: Георги Налбантов

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!