неделя 14 юни 2026 04:51
неделя, 14 юни 2026, 04:51
Изложба в пустинята Негев
СНИМКА: Личен архив
Размер на шрифта
Пролетта в пустинята е най-красивото време. Отминали са наводненията през зимата, когато дори и да не вали на дадено място, по коритата на пресъхналите реки изведнъж потичат мътни талази, влачейки всичко, което се е изпречило на пътя им (най-страшните потопи в Израел са именно в пустините). През лятото безмилостното слънце изсушава растителността, а земята се напуква от жажда.
През пролетта дори пустинята се превръща в градина. Краят на този прекрасен сезон бе отбелязан от музея в столицата на пустинята Негев - Бер Шева, единствения държавен творчески фонд между Йерусалим и Ейлат. Там в един ден бяха открити четири нови експозиции: на ислямско изкуство, ретроспективна изложба и изложби на двама съвременни местни художници.
Репортаж на кореспондента на БНР в Израел Феня Декало чуйте в звуковия файл.
По публикацията работи: Евелина Стоянова
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!