понеделник 15 юни 2026 03:38
понеделник, 15 юни 2026, 03:38
Зарядна станция за електробус
СНИМКА: Община Монтана
Размер на шрифта
В Пазарджик днес официално ще бъдат пуснати в експлоатация новите електрически автобуси, които ще покрият 90 процента от линиите на градския транспорт.
Електробусите бяха закупени по проект за подобряване на устойчивата градска мобилност, финансиран с европейски средства по Плана за възстановяване и устойчивост
Новите транспортни средства ще се движат по най-натоварените градски линии. Електробусите са нископодови с капацитет 77 пътници. За обезпечаване на работата им са изградени шест броя станции за бавно зареждане и една за бързо.
Целият обслужващ персонал – шофьори, техници и сервизни специалисти – преминаха на обучение във фирмата производител на електробусите в Чехия. С въвеждането на новите шест превозни средства ще се гарантира по-чиста околна среда и безшумен превоз. Днес жителите и гостите на Пазарджик ще могат да ползват електробусите безплатно. Официалната церемония по пускането на новите превозни средства в експлоатация ще започне в 10:30 часа.
По публикацията работи: Савина Спасова
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!