сряда 17 юни 2026 01:21
сряда, 17 юни 2026, 01:21
СНИМКА: БТА/AP
Размер на шрифта
Последният пациент, приет в болница с хантавирус, е
изписан и вече е в дома си. Мъжът е без симптоми и последните му тестове са
отрицателни. Така кризата в
Испания, предизвикана от круизния кораб „Хондиус“ е към
своя край.
13 пътници и един член на екипажа, всички испански граждани, бяха приети във
военна болница в Мадрид на 10 май. По-голямата част от тях бяха хоспитализирани
заради контакти с починали от хантавирус пътници на кораба. Двама обаче развиха
симптоми и бяха лекувани в столицата. Първият е 70-годишен мъж, чийто случай е
открит на 11 май. Той е изписан на 4-ти юни, след като се е възстановил в
отделението за изолация с висока степен на ниво.
Контактните лица бяха изписани на 7-и юни. Здравните власти решиха, че те могат
да прекарат последните две седмици от карантината в домовете си. Двама холандци
и един германец починаха от хантавирус на круизния кораб. Плавателният съд със
стотици пътници на борда пусна котва близо до Канарските острови, след като
Кабо Верде заяви, че няма капацитет да се справи с кризата, а Испания прие
искането на Световната здравна организация да направи това. Останалите пътници
бяха транспортирани със самолет в родните им страни, за да бъдат поставени под
карантина.
По публикацията работи: Георги Налбантов
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!