сряда 17 юни 2026 14:43
сряда, 17 юни 2026, 14:43
СНИМКА: Любо Андреев
Размер на шрифта
В Монтана започна издаването на безплатни карти за граждани, навършили 70 години. Те могат да ги използват за пътуване по вътрешноградския транспорт. Картите се издават от днес до 3 юли.
Средствата за безплатно пътуване на пенсионерите по вътрешноградския транспорт в Монтана са осигурени след приемане на прогнозните параметри за приходите и разходите за годината по предложение на кмета на община Монтана Златко Живков, с решение на общинския съвет. С него се дава се право на жителите да ползват безплатно обществения градски транспорт за периода от 1 юли до края на годината, съобщи Даниела Генурова, началник "Транспорт" в община Монтана:
"Единственото условия е да с постоянен адрес в град Монтана и да са навършили 70-годишна възраст.
От днес до 3 юли тези, които отговарят на изискванията трябва да отидат до касата за билети на автогарата в Монтана с документ за самоличност, за да си извадят карта. За издаването им е необходима актуална снимка с размери 3 на 4 см и такса от 2,50 евро, припомни Генурова:
"Най-много се ползва до лозята, защото хората там си имат градинки, отглеждат животни и през летния сезон пътуват дотам".
Безплатно ползване на градски транспорт в Монтана е от 20 години, като средно на година се възползват към 1000 жители.
По публикацията работи: Светлин Божков
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!