От деня

Новина

Среща за бъдещето на Природен парк "Витоша" ще се проведе в МРРБ

понеделник, 22 юни 2026, 04:40

Природен парк "Витоша"

Природен парк "Витоша"

СНИМКА: БГНЕС

Размер на шрифта

Среща между законодателната и изпълнителната власт за бъдещето на Природен парк "Витоша" ще има днес в Министерството на регионалното развитие и благоустройството. На нея ще се разглеждат законодателни промени, свързани с развитието на парка.

В срещата ще участват председателят на Народното събрание Михаела Доцова, народни представители от парламентарната група на управляващата партия "Прогресивна България", министрите на околната среда и водите Росица Карамфилова, на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков и заместник-министърът на земеделието и храните проф. Иван Палигоров. Ще има също представители на Гражданска платформа "Витоша за всички", както и експерти.

По публикацията работи: Димитър Пенков

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!