От деня

Новина

Донев: Работим за постигане на равнопоставеност, без да се намаляват доходите

вторник, 23 юни 2026, 12:53

Националният съвет за тристранно сътрудничество (НСТС) провежда заседание,

Националният съвет за тристранно сътрудничество (НСТС) провежда заседание,

СНИМКА: БТА

Размер на шрифта

Правителството работи по вариант, с който да се постигне равнопоставеност, но без да се намаляват доходите. Това обяви вицепремиерът и финансов министър Гълъб Донев в началото на заседанието на Националния съвет за тристранно сътрудничество, на което се обсъжда предложението на Демократична България държавните служители да си плащат сами осигурителните вноски.

"Кратка бележка по темата за осигуровките на държавните служители. Работим по вариант, с който да постигнем равнопоставеност, без да отнемаме права и без да намаляваме доходи. Това е социална справедливост в действие", настоя Донев.

По публикацията работи: Ерол Емилов

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!