Новина
Горещините върнаха извънредните мерки за работещите на открито в Италия
вторник 23 юни 2026 13:03
вторник, 23 юни 2026, 13:03
СНИМКА: БГНЕС
Размер на шрифта
Заради жегите в Италия отново въвеждат разпоредби за работещите на открито.
Заради големите горещини, които обхванаха Италия, правителството одобри указ, свързан с инфраструктурата. Петнадесет града днес са с червен код.
Въпросът с интензивната жега, обхванала Апенинския полуостров, беше обсъден от правителството в двореца "Киджи".
В резултат Министерският съвет одобри указ за инфраструктурата, който "въвежда отново разпоредби, действащи и през предишни години, позволяващи на определени икономически дейности да преустановят или намалят работата си, което води до прилагане на обезщетения при съкращения поради изключителни горещи вълни".
Правилата защитават хората, които работят на открито през деня, като селскостопанските и строителните работници, както и заетите с поддръжката на градската среда.
Днес прогнозите предвиждат температурите да достигнат до 39 градуса. С червен код са обявени 15 града и съответните им провинции - от Болцано в Алпите, през Милано, Торино, Болоня, Флоренция и Рим, чак до Пескара на Адриатическо море. На остров Сицилия температурите ще достигнат до 35 градуса.
По публикацията работи: Виктория Димитрова
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!