От деня

Новина

Втори блок на ТЕЦ "Бобов дол" вече работи

ТЕЦ “Бобов дол”

ТЕЦ “Бобов дол”

СНИМКА: БНР

Размер на шрифта

ТЕЦ "Бобов дол" пусна спрения през май с принудителна административна мярка от МОСВ заради изпускани вредни емисии втори блок на централата - макар че самата мярка не е отменена от страна на екоминистерството. Очевидно направените предписания са изпълнени.

До дни в ТЕЦ-а ще заработи още един блок, където последните седмици се отстранява авария.  

Централата не работи повече от седмица, нямаше никакво производство на електроенергия денонощия наред, след като единият от блоковете е в цялостен ремонт, който трябва да приключи през септември, а в трети блок възникна авария.

Мощността на всеки един от блоковете е 210 мегавата. 

По публикацията работи: Георги Даскалов

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!