От деня

Новина

Двама загинали заради горещините в Испания

Жена се пази от слънцето във Валенсия на 23.06.2026 г.

Жена се пази от слънцето във Валенсия на 23.06.2026 г.

СНИМКА: EPA/БГНЕС

Размер на шрифта

Горещата вълна отне живота на двама души в Испания. Топлинен удар е довел до смъртта на двама мъже в Алмерия и Биская.

В Алмерия е починал 68-годишен мъж. Той е откаран в болница, но лекарите не са успели да го спасят.

В Страната на баските 90-годишен мъж е починал в старчески дом в Биская също заради топлинен удар. Спешните медици в автономната област са реагирали на повече от 40 сигнала за здравословни проблеми, свързани с високите температури.

В Андалусия системата за обществено здравеопазване е обработила 427 спешни случая, свързани с жегата през последния месец.

Прогнозите за високи температури остават в сила, като в провинциите Хаен и Кордоба е обявен червен код заради очаквани 44 градуса по Целзий. Същото предупреждение е издадено и за провинциите Биская и Гипускоа в Страната на баските.

Метеоролозите очакват спад на температурите, но не и край на горещините в следващите дни.

По публикацията работи: Мария Петрова

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!