От деня

Новина

След стрелба по кораб - САЩ нанесоха нови удари в Иран

събота, 27 юни 2026, 00:52

След стрелба по кораб - САЩ нанесоха нови удари в Иран

СНИМКА: Архив

Размер на шрифта

Съединените щати са извършили обстрел срещу Иран, съобщиха от Американското централно командване.

В съобщението пише, че самолети са ударили места за съхранение на дронове и ракети, както и радарни системи по крайбрежието. Обстрелът идва след нападение от страна иранците по търговски кораб в Ормузкия проток.

Местни медии съобщават, че е бил поразен кей в Сирик в южната част на страната. Според ирански военен източник иранските сили са произвели предупредителни изстрели по "кораби в нарушение" в протока.

Малко по-късно от Революционната гвардия обявиха, че всяко следващо нападение ще предизвика широкообхватен отговор. В съобщението се  посочва и че иранската страна е нанесла ответни удари по места, свързани с американската армия, в региона.  

По публикацията работи: Даниела Савова

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!