събота 27 юни 2026 17:00
събота, 27 юни 2026, 17:00
Врачанският Окръжен съд остави в ареста 21 годишния шофьор, обвинен за катастрофата край Мездра
СНИМКА: Ива Антонова
Размер на шрифта
Врачанският
Окръжен съд остави в ареста 21 годишния шофьор, обвинен за катастрофата
край Мездра, при която загинаха 17 годишно момче и 16 годишно момиче.
Като израз на съжаление за случилото се от защитата на обвиняемия
казаха, че няма да обжалват наложената мярка за неотклонение "Задържане
под стража". .
В
четвъртък следобед на изхода на Мездра към село Боденец на остър завой с
висока скорост в насрещното платно навлиза автомобил и удря мотопед, на
които се возят момче и момиче. От удара момичето е излетяло на четири
метра височина и е паднало на дърво. Двамата са загинали на място.
Зад
волана е 21 годишният Димитър Тодоров, който има шофьорска книжка от пет
месеца. В колата са били двама негови познати.
Прокурор Теодора Начева обясни, че въпреки ограничението и молбите на един от неговите спътници Тодоров е ускорил автомобила.
Въпреки,
че има регистрирано само едно нарушение за неправилно паркиране, от
прокуратурата са събрали свидетелски показания за дрифтове на младия
шофьор по улиците в Мездра.
Димитър Тодоров няма да обжалва определението на съда, посочи адвокатът му Янко Алексиев.
По публикацията работи: Георги Даскалов
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!