От деня

Новина

Шофьорът, причинил тежката катастрофа в Мездра, остава в ареста

Врачанският  Окръжен съд остави в ареста 21 годишния шофьор, обвинен за катастрофата  край Мездра

Врачанският Окръжен съд остави в ареста 21 годишния шофьор, обвинен за катастрофата край Мездра

СНИМКА: Ива Антонова

Размер на шрифта

Врачанският Окръжен съд остави в ареста 21 годишния шофьор, обвинен за катастрофата край Мездра, при която загинаха 17 годишно момче и 16 годишно момиче. Като израз на съжаление за случилото се от защитата на обвиняемия казаха, че няма да обжалват наложената мярка за неотклонение "Задържане под стража". .

В четвъртък следобед на изхода на Мездра към село Боденец на остър завой с висока скорост в насрещното платно навлиза автомобил и удря мотопед, на които се возят момче и момиче. От удара момичето е излетяло на четири метра височина и е паднало на дърво. Двамата са загинали на място. 


Зад волана е 21 годишният Димитър Тодоров, който има шофьорска книжка от пет месеца. В колата са били двама негови познати.


Прокурор Теодора Начева обясни, че въпреки ограничението и молбите на един от неговите спътници Тодоров е ускорил автомобила.

Въпреки, че има регистрирано само едно нарушение за неправилно паркиране, от прокуратурата са събрали свидетелски показания за дрифтове на младия шофьор по улиците в Мездра.


Димитър Тодоров няма да обжалва определението на съда, посочи адвокатът му Янко Алексиев.



По публикацията работи: Георги Даскалов

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!