Автор:
Евелина Стоянова
събота 27 юни 2026 20:11
събота, 27 юни 2026, 20:11
СНИМКА: БГНЕС
Размер на шрифта
Първият протест срещу кабинета на Румен Радев се проведе пред сградата на Министерския съвет в София. Демонстрантите поискаха оставката на кабинета заради "сбъркана политика". Хората обявиха, че се чувстват излъгани от Радев, след предложения проектобюджет за тази година и първите вътрешнополитически решения.
Протестиращи заявиха:
"Значи тук протестирам аз лично срещу цялото правителство на Радев, защото то е изтъкано от гафове и като хора, и като политики. Външнополитически гафове, вътрешнополитически гафове, бюджета. Просто е ужасно всичко. Аз не виждам, ако Радев остане на власт и това правителство предполагам, че до зимата България ще затъне много зле, много зле".
"Радев е срам, това е общо взето, защото са некомпетентни. Това което правят е недопустимо. Даже сега преди малко видях, че то имало грешка в бюджета. Това е некомпетентност".
"Искам да свалим правителството на Радев, защото е много вредно за България, защото е поело пътя към Русия. Ние не искаме Русия, искаме Европа".
Движението по булевардите "Цар Освободител" и "Дондуков" в района на сградата на Министерския съвет беше спряно за кратко.
СНИМКА: БГНЕС
По публикацията работи: Светлин Божков
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!