От деня

Новина

Първи протест срещу кабинета "Радев" в София

събота, 27 юни 2026, 20:11

Първи протест срещу кабинета "Радев" в София

СНИМКА: БГНЕС

Размер на шрифта

Първият протест срещу кабинета на Румен Радев се проведе пред сградата на Министерския съвет в София. Демонстрантите поискаха оставката на кабинета заради "сбъркана политика". Хората обявиха, че се чувстват излъгани от Радев, след предложения проектобюджет за тази година и първите вътрешнополитически решения.

Протестиращи заявиха:

"Значи тук протестирам аз лично срещу цялото правителство на Радев, защото то е изтъкано от гафове и като хора, и като политики. Външнополитически гафове, вътрешнополитически гафове, бюджета. Просто е ужасно всичко. Аз не виждам, ако Радев остане на власт и това правителство предполагам, че до зимата България ще затъне много зле, много зле".

"Радев е срам, това е общо взето, защото са некомпетентни. Това което правят е недопустимо. Даже сега преди малко видях, че то имало грешка в бюджета. Това е некомпетентност".

"Искам да свалим правителството на Радев, защото е много вредно за България, защото е поело пътя към Русия. Ние не искаме Русия, искаме Европа".

Движението по булевардите "Цар Освободител" и "Дондуков" в района на сградата на Министерския съвет беше спряно за кратко.

СНИМКА: БГНЕС

По публикацията работи: Светлин Божков

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!