Новини

Новина

Делян Добрев обяви, че се оттегля от активната политика

събота, 20 юни 2026, 14:46

Депутътът от ГЕРБ-СДС Делян Добрев

Депутътът от ГЕРБ-СДС Делян Добрев

СНИМКА: BNR

Размер на шрифта

Делян Добрев се оттегля от активна политическа дейност. Той съобщи решението си по време на партийно събитие на младежката организация на ГЕРБ в Раковски, в присъствието на лидера на партията Бойко Борисов, който подчерта, че продължава обновяването на партията с нови хора.

Добрев подчерта, че е в политиката от 20 години и че в ГЕРБ му е дадена възможност да израсне от общински съветник до народен представител, заместник-министър, министър и дълги години председател на бюджетната и енергийната комисия.

Добрев подчерта, че иска да даде път на младите.

"През 2007 година станах общински съветник и в ГЕРБ ми беше дадена възможност от общински съветник да стана народен представител, да стана заместник-министър, министър, дълги години председател на енергийна комисия, на бюджетна комисия. Тоест 20 години съм работил за партията. Резултатите ги дава избирателя, който продължава да ни подкрепя. И ние продължаваме да сме втора политическа сила, но идва момент, в който ние, които 20 години вече сме в политиката, трябва да отстъпим. Трябва да се дава път на младите и за мен сега е моментът", каза Делян Добрев и благодари на Бойко Борисов, че го е подкрепял през целия му партиен път.

По публикацията работи: Гинка Динчева

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!