събота 20 юни 2026 14:46
събота, 20 юни 2026, 14:46
Депутътът от ГЕРБ-СДС Делян Добрев
СНИМКА: BNR
Размер на шрифта
Делян Добрев се оттегля от активна политическа дейност. Той съобщи решението си по време на партийно събитие на младежката организация на ГЕРБ в Раковски, в присъствието на лидера на партията Бойко Борисов, който подчерта, че продължава обновяването на партията с нови хора.
Добрев подчерта, че е в политиката от 20 години и че в ГЕРБ му е дадена възможност да израсне от общински съветник до народен представител, заместник-министър, министър и дълги години председател на бюджетната и енергийната комисия.
Добрев подчерта, че иска да даде път на младите.
"През 2007
година станах общински съветник и в ГЕРБ ми беше дадена възможност от
общински съветник да стана народен представител, да стана
заместник-министър, министър, дълги години председател на енергийна
комисия, на бюджетна комисия. Тоест 20 години съм работил за партията.
Резултатите ги дава избирателя, който продължава да ни подкрепя. И ние
продължаваме да сме втора политическа сила, но идва момент, в който ние,
които 20 години вече сме в политиката, трябва да отстъпим. Трябва да се
дава път на младите и за мен сега е моментът", каза Делян Добрев и
благодари на Бойко Борисов, че го е подкрепял през целия му партиен път.
По публикацията работи: Гинка Динчева
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!