понеделник 2 декември 2024 13:01
понеделник, 2 декември 2024, 13:01
Бове бе откаран по спешност в болница след сърдечния арест.
Размер на шрифта
Футболистът на Фиорентина Едоардо Бове, който загуби съзнание по време на мача с Интер от Серия А и двубоят бе прекъснат, дойде в съзнание в болница "Кареджи" във Флоренция, съобщава вестник "Гадзета дело Спорт".
Бове се е усмихнал на семейството си и на треньора Рафаеле Паладино, които са били до него в медицинското заведение и е казал: "Добре съм". До болничното му легло са били годеницата му Мартина, майка му Таня и баща му Джовани. Халфът ще бъде изписан от болницата, когато всичките стойности му бъдат стабилизирани. Продължават кардиологичните прегледи на играча.
Сега се търси какво е провокирало спирането на сърцето на Бове. Първата диагноза е аритмия, която е форма на камерна тахикардия, развиваща се при лица, страдащи от електрическа активност на сърцето.
Първите анализи не са установили травми на гръдния кош при футболиста. Няма щети и за централната нервна система. Досега не е установявана никаква сърдечна аномалия при футболиста.
Не се знае кога и дали въобще Едоардо Бове ще се завърне на терена заради стриктните италиански закони в това отношение.
По публикацията работи: БНР екип
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!