петък 4 юли 2025 12:29
петък, 4 юли 2025, 12:29
Елизара Янева беше близо до титлата.
СНИМКА: БФТ
Размер на шрифта
Българските тенисисти Елизара Янева и Александър Василев отстъпиха във финалните срещи на подгряващия турнир преди Уимбълдън в Роухемптън за юноши и девойки.
Янева беше близо до успеха, защото водеше със сет и пробив, но в крайна сметка загуби от американката Хулиета Пареха след 6:1, 4:6, 3:6.
Пловдивчанката ще играе на старта на Откритото първенство на Великобритания срещу австрийката Беатрисе Целтина.
При юношите Александър Василев падна с 4:6, 2:6 от британеца Оливър Бондинг, който вчера отстрани и Иван Иванов. Левичарят от София успя да изравни срещу съперника за 4:4 в първата част, но след това нямаше шансове за нещо повече.
В първия кръг на Уимбълдън Василев, който е 12-и поставен, се изправя срещу Алехандро Арсила от Колумбия.
По публикацията работи: БНР екип
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!