Спорт Други

Новина

Габриела и Стефани Стоеви отпаднаха в Токио

сряда, 16 юли 2025, 11:11

Габриела (вляво) и Стефани Стоеви ще играят другата седмица в Китай.

Габриела (вляво) и Стефани Стоеви ще играят другата седмица в Китай.

Размер на шрифта

Многократните европейски шампионки на двойки жени Габриела и Стефани Стоеви загубиха в първия кръг на силния турнир по бадминтон от високата категория Супер 750 в Токио с награден фонд 950 хиляди долара.
Сестрите отстъпиха пред поставените под номер 3 в схемата и трети в световната ранглиста Пиърли Тан и Тина Муралитаран (Малайзия) с 16:21, 14:21 за 31 минути игра
Българките водеха с 13:11 в първия гейм, но съперничките им направиха силна серия, за да вземат аванс в резултата. Във втората част се игра равностойно до средата, след което Тан и Муралитаран доминираха и затвориха мача.
От 22 юли Стефани Стоева и Габриела Стоева ще участват на турнира от категория Супер 1000 в Чанчжоу (Китай) с награден фонд 2 милиона долара. Тези състезания са част от подготовката им за световното първенство в края на месец август в Париж.

По публикацията работи: БНР екип

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!