Спорт Други

Новина

Сестри Стоеви са на полуфинал в ОАЕ

петък, 3 октомври 2025, 13:18

Габриела (вляво) и Стефани Стоеви записаха  втора победа.

Габриела (вляво) и Стефани Стоеви записаха втора победа.

Размер на шрифта

Водачките в схемата Габриела и Стефани Стоеви се класираха за полуфиналите на двойки жени на турнира по бадминтон от категория Супер 100 в Ал-Аин (Обединени арабски емирства).
Българките, които са петкратни европейски шампионки, победиха във втория си двубой от надпреварата осмите поставени Кавиприя Селвам и Симран Синхи (Индия) с 21:16, 21:8 само за 29 минути. Сестрите нямаха проблеми в двубоя, в който показаха отлична игра и затвориха за по-малко от половин час на корта.
За място на финала Стоеви ще играят утре с победителките от мача между номер 4 Бенгису Ерчетин/Назлъджан Инджъ (Турция) и Шрея Баладжи/Депта Сатхиш (Индия).

По публикацията работи: Бранислава Бобанац - кор. на БНР в Никозия

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!