Ню Йорк поведе във финала на НБА след успех в Тексас

четвъртък, 4 юни 2026, 10:11

Таунс от Никс стреля към коша на Спърс въпреки съпротивата на Уембаняма.

Таунс от Никс стреля към коша на Спърс въпреки съпротивата на Уембаняма.

СНИМКА: БТА

Размер на шрифта

Джейлън Брънсън отново влезе в ролята на лидер за Ню Йорк Никс в първия мач от финалите на Националната баскетболна асоциация (НБА) срещу Сан Антонио Спърс, спечелен със 105:95 в Тексас.

При първото си участие в сблъсъка за трофея от 1999 година насам, нюйоркчани започнаха с успех на чужд терен. Така Никс вече са с 12 поредни победи в плейофите, превръщайки се в седмия отбор в историята на НБА с подобно постижение и третия, който го прави в рамките на един сезон. 

Срещата беше оспорвана до 2:16 минути преди изтичането на времето, когато резултатът беше изравнен при 95:95. Тогава тимът от Ню Йорк затвори двубоя със серия от 11 безответни точки след няколко грешки на играчите на Сан Антонио.

„Мисля че знаем какво трябва да направим. Смятам, че сме доста сплотена група“, заяви Брънсън след мача, цитиран от ESPN. 29-годишният гард, който беше избран за най-полезен играч във финалите на Източната конференция, завърши срещата с 30 точки, въпреки че вкара едва 12 от 31-те си стрелби от игра и 2 от 9 от тройката.

Центърът Карл-Антъни Таунс допринесе с 18 точки и 12 борби за "дабъл-дабъл", Оу Джи Анунобу добави 17 точки, Ландри Шамет - 13, а Джош Харт се отчете с 15 борби. 

Звездата Виктор Уембаняма беше най-резултатен за отбора на Спърс с 26 точки и 12 борби, Стефон Касъл записа 17 точки и 7 борби, а Дилан Харпър и Джулиан Шампени вкараха по 16 точки, към които вторият добави 10 борби за "дабъл-дабъл".

Мач номер 2 от финалната серия, отново в Сан Антонио, ще се проведе в нощта на петък срещу събота.

По публикацията работи: Любомир Тодоров

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!