Новина
Има и втори починал при тежката катастрофа на "Челопешко шосе" в София
Челопешко шосе остава затворено
петък 5 юни 2026 22:50
петък, 5 юни 2026, 22:50
Заради тежката катастрофа Челопешко шосе остава затворено
СНИМКА: БГНЕС
Размер на шрифта
Един от тежко пострадалите при катастрофата на Челопешко шосе е починал в университетската болница ИСУЛ, съобщиха за БНР от лечебното заведение.
31-годишният мъж е бил с тежка политравма. В болницата са настанени и две 15-годишни деца и шофьорът на автобуса, които са в стабилно състояние.
По информация на Спешна помощ има девети пострадал човек, откаран в Окръжна болница.
Първият загинал при катастрофата мъж е на 27 години и по всяка вероятност е изхвърчал от едно от превозните средства.
От Спешна помощ съобщиха, че сигналът до тях е подаден в 19:40 ч. На място са били изпратени 10 линейки.
Именно спешните екипи установяват тежкото състояние на осем души, като седем от тях са наистина в много тежко състояние. Тези хора са били транспортирани и настанени: трима души в Окръжна болница, двама във Военномедицинската академия, двама в Университетска болница "Исул“ и един от пострадалите е настанен в Спешната болница "Пирогов“.
Преди малко от Пътната полиция също дадоха повече информация за тежкия инцидент. Георги Митев от Пътната полиция:
Към момента сме установили общо 14 участници в произшествието, като тримата водачи и 11 пътника. Това, което може да се каже, е, че към момента е образувано досъдебно производство. Изясняват се причините, обстоятелствата по настъпване на произшествието и не може да се даде ясен и категоричен отговор каква е причината за произшествието.
Сигналът е подаден около 19:37 ч. тази вечер. Става въпрос за катастрофа между автобус на частен превозвач, който се движи по линия 119, лека кола и валяк.
Към момента в района Челопешко шосе е затворено, тъй като и към този час продължават следствените действия тук, на мястото на инцидента.
Кметът на София Васил Терзиев каза на мястото на инцидента:
Към 19:30 възниква тежко ПТП между автобус на градския транспорт, който прави ляв завой и в него се врязва кола. Има 14 пострадали.
11 от ранените са пътували в автобуса, а останалите са водачите на двата автомобила и на валяка. Към момента не е ясна точната причина, като по информация първоначална, една от колите се е врязала в автобуса, който в резултат на силния удар се е обърнал на едната страна.
От Пътната полиция обаче не бяха категорични, че могат да потвърдят тази информация и казаха, че следствените действия на място продължават.
Вероятно до късно тази нощ ще продължат огледите на мястото, а повече информация може би ще има и през утрешния ден.
По публикацията работи: Мерим Тенев
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!