Разбиха домашна лаборатория за наркотици в ж.к. "Славейков"

понеделник, 8 юни 2026, 10:07

Разбиха домашна лаборатория за наркотици в ж.к. "Славейков"

СНИМКА: БНР Бургас

Размер на шрифта

Служители от Пето Районно управление - Бургас разбиха домашна лаборатория за наркотици в комплекс "Славейков".

При претърсване в апартамент в бл. 50 те са намерили и иззели 40 грама метамфетамин, 50 капсули амфетамин, множество стъклени съдове, колби и прекурсори за производство на наркотици. Иззет е червен прах с общо тегло около 200 грама, туристически котлон, четири електронни везни и седем литра течности - солна киселина и ацетон.

Собственикът на жилището – 49-годишен криминално проявен и осъждан бургазлия е задържан за срок до 24 часа.

По случая е образувано досъдебно производство. 

По публикацията работи: Нина Рангелова - БНР Бургас

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!